Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Aquael Mini Kani 120 - opinie
Autor Wiadomość
Tymcio 

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 11:49 am   Aquael Mini Kani 120 - opinie

Witam,
Przymierzam się do zakupu tego filtra i mam pytanie do użytkowników, posiadaczy tego modelu o opinie. Chodzi mi o:
- szczelność,
- wydajność,
- czy jest cichy - będzie pracował przy akwarium w sypialni :wink:
- podłączenie - ma pompę poza kubłem.
Jeżeli o czymś zapomniałem to dopiszcie :grin:

ludomir 

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 3:16 am   

Posiadam 80-tkę.
Bardzo cichy, żadnych zastrzeżeń, po za tym, że nie ma żadnych zaworów i pompa jest w akwa.
Żeby to oczyścić musisz zdemontować węże i mieć miskę :)
Pompa w zbiorniku to minus jeśli chodzi o zajmowane miejsce, ale nie ma potrzeby odpowietrzania - po oczyszczeniu włączasz i działa.
Jeśli się wie o tym co napisałem i to nie przeszkadza to można powiedzieć, że jest to udana konstrukcja.
Co do zaworów to można założyć na wężu zawory ogrodowe, ale sporo kosztuję, więc ja się nie zdecydowałem.
Pytanie tylko do jakiego zbiornika chcesz kupić ten kubełek bo pompa w 120-tce to chyba 350l/h na pusto.

Tymcio 

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:24 am   

Z tego co widziałem w opsie tego filtra pompę można zamontować na zewnątrz akwarium. I taki mam zamiar zamontować, a jeżeli chodzi o czyszczenie to chyba normą jest, że potrzebne są naczynia do czyszczenia. Podejrzewam że większość użytkowników czyści poprostu w wannie :grin:
A chciałbym zamontować ten model do 60l, zamontować zawór żeby pralki w akwa nie było. Pomyślałem o 120-tce żeby przeznaczyć w przyszłości do większego zbiornika. Teraz nie mam gdzie postawić ale plany nowego domu już mam :wink: a piwnica będzie z przeznaczeniem na większe zbiorniki.

ludomir 

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:35 am   

Jak masz zawory na wężach to je blokujesz i nie wiele wody ci ścieknie do miski. Jak nie masz zaworów, to musisz trochę pokombinować - chyba, że z całym kubłem, wężami itp lecisz do wanny jak proponujesz.
Pompka na zewnątrz stwarza problem jej zalania przed odpaleniem. Ja po prostu zaciągałem wężem wylotowym wodę, aż zalało pompę - później mnie to wkurzyło i z powrotem umieściłem pompę w akwa.
Do 60 l to on będzie akurat idealny. Nie nastawiał bym się, że go zamontuję w przyszłości w większym akwa, chyba, że masz na myśli 72 l :)
Przy parce apisto to pewnie, że wystarczy nawet w większym akwarium, ale w ogólnym zbiorniku 72l kania 80 nie wystarcza.
Mam nadzieję, że coś Ci pomogłem.
W tej cenie na pewno nie kupisz lepszego kubełka ( oczywiście nowego).

pakul 

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 12:11 pm   

Odnośnie zaworów:
"Regulacja wydajności filtra odbywa się poprzez przekręcenie zespołu sterującego w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara w zakresie od 0 do 90stopni. Przekręcenie zaworu sterującego o pełne 90stopni powoduje całkowite odcięcie dopływu wody i umożliwia jego bezpieczne wyjecie z obudowy filtra bez konieczności odłączania pompy z sieci elektrycznej(np. w celu oczyszczenia wnętrza filtra)"
Wiec niewidzie gdzie te takie uniedogodnienia: )

A teraz ja mam pytanie: )
Czy owa pompa może pracować w pozycji poziomej?: )

ludomir 

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 1:49 pm   

tak może pracować w pozycji poziomej. U mnie tak pracowała pompa.
Skręcenie "zaworu" o którym piszesz u mnie nie robiło. Zawsze ciekło, tyle, że mniej :)

pakul 

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 4:19 pm   

Dzięki za odp: )
Ahi: P chyba że tak: )

Aaa i w tych kubełkach filtracja przebiega od dołu do góry? Czyż nie?: )
Tak dla spokoju ducha pytam: P

ludomir 

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 4:25 pm   

tak, od dołu do góry. Na dół tylko nie pchaj włókniny, bo co 2 tygodnie będziesz musiał czyścić kubełek :)

pakul 

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 4:40 pm   

Ok i dzięki za rade: )
Trzeba będzie to zmienić bo właśnie siedzi na końcu: P

Tymcio 

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 9:24 am   

A więc kupiłem filterek Mini Kani 120, dzisiaj spróbuję jak mi czas pozwoli na restart akwarium (glony opanowały całość) i przy tym uruchomię filtr. Mam zamiar założyć prefiltr na wlocie, pompę umięścić po za akwarium a w kubełku ułożyć koszyki aby odpowiednio było:
1. gąbka
2. ceramika
3. zeolit z keramzytem
4. gąbka
Tylko że mam gąbkę która była w zestawie i dokupiłem średniogęstą (zanim dotarł kubełek) i okazało się że obie gąbki są tej samej gęstości (grubości).
Mam więc pytanie, czy nie będzie mi się zbytnio zabijał kubełek i nie będę musiał często płukać gąbek?

pakul 

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 9:38 am   

Ta gąbka wg mnie nie jest aż taka gęsta , więc nie powinno być złe a jak mówisz , że jeszcze ma być prefiltra to on większość "szlamu" będzie absorbował: ) Czyż nie?: )
Ja ostatecznie taki układ zastosowałem:

-prefiltr
-ceramika
-ceramika
-torf
-gąbka(względem obiegu wody)

Mam następne pytanko: )
Czy ten filterek będzie dobrze(czy wogle może)pracować gdy będzie ustawiony wybitnie ponad akwarium?: )

Odpowiedz do tematu