Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Apistogramma barlowi
Autor Wiadomość
Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Sob Lis 07, 2009 11:18 pm   Apistogramma barlowi

W sumie to na ten gatunek "ostrzyłem zęby" i od dziś jestem właścicielem parki tych rybek. :smile:
Na razie trzymam je razem z 2+2 A. pantalone w jednej z 96, ale jest to tymczasowe- czekam na mebelek(kwestia najbliższego tygodnia) pod akwaria do pokoju. :mrgreen:

mpaw 

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 10:32 pm   

Całkiem ładne rybcie :mrgreen:

Ruki 

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 11:09 pm   

Nowe fotki rybek. :mrgreen:

Niedawno były zaloty, a już dziś samiczka wieczorem się zabunkrowała. :smile:

Ruki 

Wysłany: Wto Lis 24, 2009 10:07 pm   

Cytat:
a już dziś samiczka wieczorem się zabunkrowała. :smile:

Ikry jest około 60 sztuk. :smile:

Dziś bawiłem się trochę aparatem i robiłem fotki bez lampy, ale z wysokim ISO. Musze dokładać jedną świetlówkę nad akwarium, by było "coś" widać. :mrgreen:
Bez dodatkowego oświetlenia:

I z dodatkowym światłem:

cyba2 

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 6:45 pm   

Bardzo ładne zdjęcia. Model oczywiście też. Gratuluję.

przemol93

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 7:29 pm   

Ruki, jakiego sprzętu używasz? i przy jakich parametrach robisz takie ładne zdjęcia?

Ruki 

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 7:44 pm   

przemol93, używam cyfrówki Canon PowerShot SX10. Zdjęcia wykonuję na trybie manualnym, ostrość automatyczna na trybie Super Makro. Przy robieniu zdjęć bez lampy zastosowałem ISO 800, przesłonę f/2.8 i czas między 1/60 a 1/125.

piotrK 

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 7:46 pm   

przemol93 napisał/a:
Ruki, jakiego sprzętu używasz? i przy jakich parametrach robisz takie ładne zdjęcia?

W fotografii (i nie tylko :razz: ) liczy się nie sprzęt, a umiejętności. No, a chyba najbardziej to dokładne przestudiowanie zalet aparatu - po przeczytaniu instrukcji, dobry fotograf to i pudełkiem po zapałkach fotkę zrobi :wink:

P.S. Samiec piękny, najbardziej mi się podoba en face :lol:

przemol93

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 3:52 pm   

piotrK napisał/a:
przemol93 napisał/a:

W fotografii (i nie tylko :razz: ) liczy się nie sprzęt, a umiejętności. No, a chyba najbardziej to dokładne przestudiowanie zalet aparatu - po przeczytaniu instrukcji, dobry fotograf to i pudełkiem po zapałkach fotkę zrobi :wink:

Doskonale o tym wiem, moim aparatem przestudiowałem chyba każde możliwe ustawienia a i tak zdjęcia są marne :neutral:

Tosiek 

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 5:01 pm   

Ruki napisał/a:
przemol93, używam cyfrówki Canon PowerShot SX10. Zdjęcia wykonuję na trybie manualnym, ostrość automatyczna na trybie Super Makro. Przy robieniu zdjęć bez lampy zastosowałem ISO 800, przesłonę f/2.8 i czas między 1/60 a 1/125.
- szumy przy ISO 800 akceptowalne a jeżeli to możliwe dłużej bym naświetlał-rybcie gitesowe :cool:

Ruki 

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 5:50 pm   

Tosiek, przy dłuższych czasach naświetlania ryba robi się nie ostra.

Ruki 

Wysłany: Nie Gru 20, 2009 3:18 pm   

Samczyk nabiera masy. :mrgreen: Za niedługo będzie miał pysk porównywalny z samcem P. taeniatus "Wouri" z akwarium niżej. :mrgreen: Niestety tarło się nie udało, prawdopodobną przyczyną była awaria prądu i znaczny spadek temperatury w akwarium(mam po 18-19*C w mieszkaniu... :roll: ). Ale już się umizgują ponownie. :mrgreen:

Dosyć ciekawy jest fakt znikomej "kropkowatości"(a raczej braku czarnych kropek) samca w porównaniu do samicy.

piotrK 

Wysłany: Nie Gru 20, 2009 7:03 pm   

Kawoł ryby. Na 24 będzie wsam raz. :lol: A tak na serio - piękne. Szkoda, ze samicy doskwierają czarne plamki, na szczęście to nie szkodliwe.

Ruki 

Wysłany: Nie Gru 20, 2009 7:10 pm   

piotrK napisał/a:
na szczęście to nie szkodliwe.

Nad tym dywagował. :roll: Te kropki zapewne zabójcze nie są, ale jak może pamiętasz to zeszłoroczna epidemia(i nie tylko moja) w moich akwariach zaczęła się od czarnych plamek. :!: Ale o "chorobotwórczych" czarnych kropkach już był wątek.

cdromi 
apistomania

Wysłany: Nie Gru 20, 2009 8:25 pm   

"Syndom Rukiego" znana choroba ;)

Ruki 

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 10:58 pm   

Ulubieniec domu(daje się karmić z ręki, a raczej próbuje zjeść rękę :mrgreen: ):

jerrymagu 
Czarna Koszula......

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 11:39 am   

Ruki -> śliczny ten samiec

jerrymagu 
Czarna Koszula......

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:24 pm   

Ruki -> prosiłbym Ciebie abyś przelał na papier obserwację od ostatniego czasu. Ostatni post w tym temacie był dawno, a mnie bardzo zainteresowały te Apisto.
Czy budową ciała i zachowaniem porównałbyś je do Kelleri. Pisałeś że Barlowi czasowo pływały z Pantalone (które notabene także moim zdaniem mają ciekawą budowę ciala ze względu na ponad nadmiarową głowę względem tułowia).
Jak byś krótko scharakteryzował oba gatunki na podstawie Twoich spostrzeżen i obserwacji

Ruki 

Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 9:30 pm   

A więc tak. W telegraficznym skrócie. :mrgreen:
jerrymagu napisał/a:
Czy budową ciała i zachowaniem porównałbyś je do Kelleri.

To jest ta sama grupa, aczkolwiek kelleri mają trochę inny pysk.
jerrymagu napisał/a:
Pisałeś że Barlowi czasowo pływały z Pantalone

Teraz to sobie nie wyobrażam tego połączenia. Zakończyło by się to trupem i to za pewne ze strony pantalone.
Barlowi to straszne agresory- wybiły mi większość drobnoustków w trakcie tarła(z powodu choroby za późno zareagowałem).
Mnożą się, jeśli zapewnimy im odpowiednia wodę(pH w okolicach 6, twardości 0), bardzo łatwo.
Jedzą wszystko. :mrgreen: Ostatnio nawet z nudów glony, bo im się nie chce naupliusów wydłubywać.

Co do pantalone to zbyt wiele nie powiem. Aczkolwiek IMHO są to mało atrakcyjne pod względem doznań wzrokowych Apisto. Dosyć agresywne, nie dają sobie w kasze dmuchać. I mają tendencję do przejadania się.

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 9:25 am   

Ruki napisał/a:
kelleri mają trochę inny pysk

Ruki, sprawdzałeś to naocznie na obydwu gatunkach? czy może gdzieś w sieci jest porównanie?
bo ja, patrząc na nie oddzielnie (barlowi u siebie, kelleri u innych) - żadnej różnicy nie widzę.

moje akwarium

Ruki 

Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 10:24 am   

GP napisał/a:
Ruki, sprawdzałeś to naocznie na obydwu gatunkach?

Barlwoi naocznie w swoim akwarium, kelleri po fotach w necie. Jak dla mnie barlowi mają bardziej masywny i rozbudowany pysk.

jerrymagu 
Czarna Koszula......

Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 4:04 pm   

Ruki napisał/a:
Jak dla mnie barlowi mają bardziej masywny i rozbudowany pysk.

mam takie samo wrażenie patrząc na zdjęcia prezentowane w necie.

Question Ruki --> Czy Samiec którego masz od początku miał żółte ubarwienie pyska?
Ostatnio zmieniony przez GP Pią Kwi 16, 2010 1:22 am, w całości zmieniany 1 raz  

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 1:33 am   

Ruki napisał/a:
barlowi mają bardziej masywny i rozbudowany pysk

po zdęciach w necie nie mogę tego potwierdzić. u K-Pona i AquaDreams widziałem kelleri - u siebie barlowi (kilka miesięcy temu) i nie widzę tego. skoro są opisane jako odrębne gatunki to musi coś w tym być, ale bardziej kolor niż kształt - a może jakieś cechy wewnętrzne. no i, o ile znowu czegoś mi mały Niemiec nie poprzestawiał ;) , obydwa gatunki noszą larwy w pysku.

moje akwarium

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 7:55 am   

Osobiście miałem oba gatunki jednocześnie, ale przedstawiciele obu wówczas to były młodziki.
Nie widziałem zbytnich róznic w pokroju Ciała poza tym, że Kelleri były smuklejsze.
Obecnie nie podejmowałbym się porównania "wielkości łba" tych gatunków.
Poprzedni mój samiec widoczny na moich zdjęciach miał potężną paszczę :shock: :arrow: niestety wybrał śmierć "na suchoty" (i tak nie przykryje akwariów). Przed wystawą odebrałem od mpaw'a kolejna parkę ....... Osoby będące na AquaTerr 2010 miały okazję popatrzeć na tego "potwora", jego poprzednik w porównaniu z nim to miał pyszczek nie pysk :P

Było: A.0+, A.52+/-, A.80+, A.87+, A.89+, A.100+, A.101+, A.105+, A.106+, A.110+, A.120+/-, A.122+/-, A.126+/-, A.128-, A.148-, A.163+, A.164+, A.174-, A.175+/-, A.180+, A.182+/-, A.183+, A.186-, A.188+, A.189+, A.190+/-, A.198+, A.200[hodowlane+, "Blue fins"+], A.204+, A.207-, A.208+, A.209+, A.211["Peru Blue"+, "Shishita"+/-, "Shushupi"+, hodowlane+], A.218+, A.218 "Rio Tigre"+, A.231+, A.234["White Seam"+, "Pastel"+/-, "Flamenco"+, Brasil+, hodowlane+], A.243+/-, A.thomasi+, B.opercularis+, C.maronii+, D.filamentosus+, D.maculatus-, I. adoketa-, L.curviceps+, L.dorsigera+, M.ramirezi+ (EB-), N.anomala+, N.taenia+, N.transvestitus+, P.pulcher+, P.subocellatus "Matadi"+, P.taeniatus+, P. taeniatus DEHANE/NYONG+/-, T.candidi+.

(-) brak powodzeń w hodowli (+) rozmnożone i odchowane (+/-) rozmnożone

jerrymagu 
Czarna Koszula......

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 3:14 pm   

Ruku -> cosik Ci się ruszyło w temacie A. barlowi? Dochowałeś się narybku?

Odpowiedz do tematu