Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: cdromi
Wto Gru 20, 2011 7:13 pm
[120] charon - A. Bitaeniata, A. gibbiceps - zlikwidowane
Autor Wiadomość
charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:29 am   [120] charon - A. Bitaeniata, A. gibbiceps - zlikwidowane

[Wymiary]
- długość - 100 cm
- szerokość - 40 cm
- wysokość - 30 cm

[Technika]
- oświetlenie - standardowa pokrywa Wromak 2x30W
- ogrzewanie - Weipro 100W
- filtracja - Tetra Tec 1200

[Parametry wody]
- Temperatura - 26°C
- PH - 6,2
- GH - 1°
- KH - 0°
- NO2 - 0
- NO3 - 0
- woda do podmian - czyste RO

[Obsada]
- Apistogramma bitaeniata 1 samiec + 3 samiczki
- Apistogramma gibbiceps 1 samiec + 2 samiczki
- Nannostomus Marginatus - 15 szt.
- Otocinclus Affinis - 6 szt.

[Podłoże]
- piach kwarcowy - biały

[Rośliny]
- Cryptocoryne petchii
- Ceratopteris siliquosa
- Hemianthus micranthemoides
- Sagittaria subulata
- Hydrocotyle leucocephala
- Echinodorus quadricostatus
- Hygrophila carymbosa
- Ludwigia palustris
- Vesicularia dubyana
- Echinodorus bleheri
- Echinodorus afflame

Rośliny nawożę nawozem Roślinex w dawkach 2 ml dziennie.

[Zdjęcia akwarium:]

Ogólny widok zbiornika:

[Zdjęcia obsady:]

PS. Proszę o nie pisanie uwag co do braku tła, ponieważ takowe będzie na dniach - w kolorze czarnym :wink:

Ostatnio zmieniony przez charon Pon Lis 05, 2007 11:47 am, w całości zmieniany 5 razy  

Adam1992 
Sacred

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 7:55 am   

Świetne akwarium

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 11:05 am   

Charon akwarium zapowiada sie świetnie :)
ale ... :twisted:
grzałka ... rosliny na pierwszy plan i liscie liscie liście
:P
no i oczywiście t... :mrgreen:

Było: A.0+, A.52+/-, A.80+, A.87+, A.89+, A.100+, A.101+, A.105+, A.106+, A.110+, A.120+/-, A.122+/-, A.126+/-, A.128-, A.148-, A.163+, A.164+, A.174-, A.175+/-, A.180+, A.182+/-, A.183+, A.186-, A.188+, A.189+, A.190+/-, A.198+, A.200[hodowlane+, "Blue fins"+], A.204+, A.207-, A.208+, A.209+, A.211["Peru Blue"+, "Shishita"+/-, "Shushupi"+, hodowlane+], A.218+, A.218 "Rio Tigre"+, A.231+, A.234["White Seam"+, "Pastel"+/-, "Flamenco"+, Brasil+, hodowlane+], A.243+/-, A.thomasi+, B.opercularis+, C.maronii+, D.filamentosus+, D.maculatus-, I. adoketa-, L.curviceps+, L.dorsigera+, M.ramirezi+ (EB-), N.anomala+, N.taenia+, N.transvestitus+, P.pulcher+, P.subocellatus "Matadi"+, P.taeniatus+, P. taeniatus DEHANE/NYONG+/-, T.candidi+.

(-) brak powodzeń w hodowli (+) rozmnożone i odchowane (+/-) rozmnożone

charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 11:10 am   

K-Pon napisał/a:
grzałka ... rosliny na pierwszy plan i liscie liscie liście

Grzałka nie pójdzie nigdzie indziej... Już taka skaza na wyglądzie będzie :wink: Roślin więcej też nie będzie - to nie ma być zieleniak :mrgreen: Liście będą jak zdobędę wreszcie bukowe, bo dębu nie wsadzę już do akawa...

Jakub w--- 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:08 pm   

Tank super :wink: Czekam na foto obsady :mrgreen: . Jak chcesz bukowe liście koło mnie jest las pełno tego leży :mrgreen:

charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:12 pm   

Jakub w--- napisał/a:
Tank super Czekam na foto obsady .

Jeszcze dziś zamieszczę - wczoraj byłem już zbyt zmęczony i nie chciało mi się już :sad:

Jakub w--- napisał/a:
Jak chcesz bukowe liście koło mnie jest las pełno tego leży

Czekam na przesyłkę z dwóch miejsc, ale jak nie dotrą, to wybiorę się w Twoje rejony :smile:

Sil 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:14 pm   

Akwarium jak i cały regał od strony wizualnej prezentują się super - jak trochę zarośnie i pojawią się "małe" dodatki to będzie naprawdę widok godny pozazdroszczenia.

Jakub w--- napisał/a:
Jak chcesz bukowe liście koło mnie jest las pełno tego leży

Jakub - czy ta propozycja dotyczy tylko Sebastiana :wink: ?... bo ja byłbym więcej niż chętny, a niestety moje wypady po liście kończyły się na dębach...

Jakub w--- 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:17 pm   

Cytat:
Jakub - czy ta propozycja dotyczy tylko Sebastiana ?... bo ja byłbym więcej niż chętny, a niestety moje wypady po liście kończyły się na dębach...

Jeśli chcesz to moge wysłać chyba, że preferujesz odbiór osobisty :mrgreen:

Sil 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:33 pm   

Kuba - poszło info na PW. Jak cos to wyślij mi za pobraniem, żebyś nie ponosił kosztów! Z góry dziękuję :grin:

charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 12:50 pm   

Silmaril_ napisał/a:
Akwarium jak i cały regał od strony wizualnej prezentują się super

A z innej strony niż wizualna jak :?: :mrgreen:

Sil 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 1:11 pm   

Sebastian - po tym, co zrobiłem w moich niespełna 60l to nie będę podsuwał Ci propozycji dotyczących "zaśmiecania" akwa :wink: ... Obsada jest wymarzona, dodasz liście, może jakiś pionowy korzonek przysłaniajacy jednak tą grzałkę, roślinki przy takim oświetleniu i nawożeniu spokojnie sobie poradzą... i jak dla mnie - tu przychylam się do słów BG w poście dotyczącym regału - największym wyzwaniem będzie odmulanie tego pięknego białego piasku kwarcowego, żeby strona wizualna nie straciła na uroku...

charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 1:22 pm   

Z odmulaniem (tak myślę) nie będzie problemu :smile: Mam taki fajny zgrabny odmulacz napędzany napowietrzaczem, którym idealnie można operować w akwa nieskrępowanymi ruchami w tak małej przestrzeni jaka jest pomiędzy akwa i półką wyżej :smile: Tak więc zlewanie wody nie jest połączone w tym momencie z odmulaniem dna - podmianki za pomocą pompy :smile: Z tą grzałką, to jeszcze pomyślę... Drewna już nie chce tam dodawać, więc może uda mi się ją gdzieś ukryć - choć zbytnio nie wiem gdzie :wink: No chyba, że kolega furraan zdobędzie dla mnie jakiś zgrabny korzonek na Łódzkiej giełdzie, to wtedy nim ją zamaskuje :smile:

Co do roślin, nawożenia i oświetlenia... Tutaj niby wszystko ok, ale jakoś obawiam się tego podłoża... Piach kwarcowy to nie żwirek i nie wiem jak roślinki będą w tym rosły... Macie jakieś doświadczenia w tej materii :?:

Sil 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 1:48 pm   

Hmm - to jest odmulacz Sery? Właśnie takiego szukałem, miałem nawet upatrzony na aukcji i "z tego wszystkiego" zapomniałem o niej. Co prawda teraz po restarcie planuję w 200l grys bazaltowy czarny granulacji 0,8-1,6 (mam taki w 60l) i przynajmniej wizualnie nie ma takich problemów jak z białym, ale odmulacz tego typu i tak muszę kupić...
Co do roślin - najbardziej obawiałbym się o echinodorusy... Na pewno Hydrocotyle leucocephala nie będzie miała problemów - przynajmniej u mnie nie miała. Sam planuję wsadzić echinodorusy i bardziej wymagające roślinki w pseudo-doniczki zrobione z kokosa i dać podkład filtusa i żwir o większej granulacji. Alternatywnie możesz pomysleć o świderkach (pomogą w redukcji stref beztlenowych), ale ja tam nie jestem zwolennikiem ślimaków w akwa z pielęgniczkami.

charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 2:15 pm   

Silmaril_ napisał/a:
Co do roślin - najbardziej obawiałbym się o echinodorusy... Na pewno Hydrocotyle leucocephala nie będzie miała problemów - przynajmniej u mnie nie miała. Sam planuję wsadzić echinodorusy i bardziej wymagające roślinki w pseudo-doniczki zrobione z kokosa i dać podkład filtusa i żwir o większej granulacji. Alternatywnie możesz pomysleć o świderkach (pomogą w redukcji stref beztlenowych), ale ja tam nie jestem zwolennikiem ślimaków w akwa z pielęgniczkami.

Świderki odpadają, bo to plaga pewna i nie do opanowania i wytrzebienia w późniejszym czasie... Myślę o tym, aby porobić małe okręgi (np. z pasków plastiku), w których będzie żwir rzeczny (również jasny) i w to wsadzić na nowo roślinki... Obecnie będę oberwał jak rosną i czy wogóle rosną... :wink:

Silmaril_ napisał/a:
Hmm - to jest odmulacz Sery? Właśnie takiego szukałem, miałem nawet upatrzony na aukcji i "z tego wszystkiego" zapomniałem o niej. Co prawda teraz po restarcie planuję w 200l grys bazaltowy czarny granulacji 0,8-1,6 (mam taki w 60l) i przynajmniej wizualnie nie ma takich problemów jak z białym, ale odmulacz tego typu i tak muszę kupić...

To nie jest odmulacz Sery... Kupiłem go na allegro za 8 zł (chyba wytwór naszych południowych sąsiadów - Atman czy jakoś tak)... Wieczorkiem zamieszczę jego zdjęcia :smile:

charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 2:34 pm   

charon napisał/a:
To nie jest odmulacz Sery... Kupiłem go na allegro za 8 zł (chyba wytwór naszych południowych sąsiadów - Atman czy jakoś tak)... Wieczorkiem zamieszczę jego zdjęcia

Znalazłem ten odmulacz na allegro :smile:

Sil 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 3:17 pm   

charon napisał/a:
Znalazłem ten odmulacz na allegro

No proszę... prawie pod nosem (Zielona Góra) - kuzyn mi przywiezie zatem :smile:

mareksulejewski

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 3:27 pm   

Akwa zapowiada się ciekawie, jedynie zastanawiam się czy korzeń za bardzo nie dominuje na pierwszym planie, trochę to przeszkadza mi w odbiorze.
Nie znam charakterków samic, ale mimo wszystko wydaje mi się, że za mało kryjówek.
Echinodorus nie powinien mieć kłopotów z rośnięciem w piasku, u mnie lepiej rośnie niż w żwirze, ale też i warunki mają różne także to nie jest regułą.

charon 

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 3:34 pm   

mareksulejewski napisał/a:
Nie znam charakterków samic, ale mimo wszystko wydaje mi się, że za mało kryjówek.

Jak dojdą liście to nie będzie problemu - choć w sumie i teraz go nie ma :wink: Powierzchnia dna jest na tyle duża, że nie wchodzą sobie w drogę :smile:

mareksulejewski napisał/a:
Akwa zapowiada się ciekawie, jedynie zastanawiam się czy korzeń za bardzo nie dominuje na pierwszym planie, trochę to przeszkadza mi w odbiorze.

Ciekawa sugestia, choć powiem szczerze, że mi się podoba :oops: - faktem jest, że skupia wzrok, lecz to przez to, że nie ma tła i dosyć mocno się odznacza na tle tapety ściennej i białego podłoża :smile:

Chris_ek 

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 12:30 am   

Co do korzenia to mam te same odczucia co Marek - wydaje mi sie, ze ustawienie go tak by "wszedł" w strone tylnej scianki byloby lepsze.
A co do piasku to stosuje go juz od dluzszego czasu i jeszcze nie spotkałem rosliny, ktorej by on przeszkadzal w rosnieciu a echinodorusy to raczej mało wymagajace rosliny.

charon 

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 10:34 am   

Chris_ek napisał/a:
Co do korzenia to mam te same odczucia co Marek - wydaje mi sie, ze ustawienie go tak by "wszedł" w strone tylnej scianki byloby lepsze.

I tu pojawia się problem... Korzeń jest takich rozmiarów, że przed wsadzeniem kombinowałem na różne sposoby aby go wogóle tam zmieścić... Zdjęcia akwa nie oddają jego głębi, a co za tym szerokości korzenia... Jednym słowem nie dało się go inaczej wcisnąć, a jakoś szkoda mi było, aby się zmarnował :neutral: Tak więc niestety musi zostać tak jak jest - ale i tak z góry dzięki za uwagi w tej kwestii :smile:

Chris_ek napisał/a:
A co do piasku to stosuje go juz od dluzszego czasu i jeszcze nie spotkałem rosliny, ktorej by on przeszkadzal w rosnieciu a echinodorusy to raczej mało wymagajace rosliny.

Tu mnie pocieszyłeś :smile: Mam nadzieję, że i moje nie będą wybrzydzać co do podłoża i bez problemu zaaklimatyzują się w nim :smile:

furraan 

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 10:45 am   

charon napisał/a:
No chyba, że kolega furraan zdobędzie dla mnie jakiś zgrabny korzonek na Łódzkiej giełdzie, to wtedy nim ją zamaskuje :smile:

Cały czas pamiętam

,, .. bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy .."

Zbigniew Herbert

charon 

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 11:18 am   

furraan napisał/a:
Cały czas pamiętam

Cieszę się niezmiernie i kwestia odbioru nadal aktualna przez Marcina :smile:

markus74 

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 2:23 pm   

Akwa bardzo ładne, jedyna uwaga z mojej strony to czy nie mógłbyś tej grzałki umieścić np. w tylnym lewym rogu za roślinką ? Widzę również, że masz ten sam problem co ja z deszczownicą z Tetry, gdy wstawisz ciemne tło to będzie niestety jeszcze bardziej widoczna. Jak będziesz miał jakiś pomysł co z nią zrobić to koniecznie daj znać !

charon 

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 2:34 pm   

markus74 napisał/a:
Widzę również, że masz ten sam problem co ja z deszczownicą z Tetry, gdy wstawisz ciemne tło to będzie niestety jeszcze bardziej widoczna. Jak będziesz miał jakiś pomysł co z nią zrobić to koniecznie daj znać !

Jak zarośnie glonami, to zniknie z oczu - sprawdzone w 112-ce :smile:

markus74 napisał/a:
jedyna uwaga z mojej strony to czy nie mógłbyś tej grzałki umieścić np. w tylnym lewym rogu za roślinką ?

Maskowanie grzałki jest w planie - albo korzeń, albo zmiana miejsca "przyssania" :smile:

markus74 napisał/a:
Akwa bardzo ładne

Dziękuje bardzo za komplement :smile:

Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Wto Paź 31, 2006 2:48 pm   

Co do żabienic- w piasku tworzą gigantyczną ilość korzeni- u mnie w 112 przerosły 1/3 dna, a to tylko jedna amazonka. :smile: Mam cichą nadzieję, że kulki z gliny pod korzenie przyhamują trochę wzrost jej korzeni. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu