Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane kakadu
Autor Wiadomość
Bettainblue 
Betta in blue

Wysłany: Nie Mar 06, 2016 5:24 pm   Planowane kakadu

Witam!
Zastanawiałam się nad kupnem haremu/parki spokojnych pielęgniczek i niemal od razu spodobały mi się kakadu, podobno dość spokojne i wytrzymałe. Jako, że z pielęgniczkami nigdy styczności nie miałam, chciałabym uzyskać odpowiedzi na kilka pytań:
1. Czy kakadu (lub może jakieś inne pielęgniczki lepsze) mogą być w jednym akwarium z SAMICZKAMI bojownika w 126l? Mam tych samiczek 4, bardzo ugodowe do innych gatunków, nigdy nie widziałam negatywnego zachowania do innych gatunków (a nawet obserwowałam odganianie samców żyworódek od samiczek, gdy te były już zmęczone), samca na pewno nie wprowadzę ze względu na złą jakość ryb sprzedawanych w okolicy.
2. Powinnam kupić 1+1, 1+2 czy 1+3/4, bo różne wersje widziałam. Z góry dodam, że nie zależy mi na młodych, a właściwie, to nawet byłyby one dla mnie problematyczne.
3. Pytanie powiązane z 2: czy da się jakoś dobrać te ryby tak, żeby nie były zainteresowane potomstwem ze sobą? Albo może mogłabym zabierać i niszczyć ikrę zanim narodzą się maluchy? Niestety nie miałabym, jak i gdzie ich oddać, czy sprzedać, więc muszę ograniczać narybek, a nie chciałabym tym wywołać wojny wśród ryb.
4. Czy kakadu potrzebują coś szczególnego w akwarium? Mam część plażową, haszczystą, trochę kryjówek zajętych i wolnych (mogę dołożyć, jeśli okażą się niewystarczające).
5. Czy są jakieś szczególne kryteria kupna kakadu? Coś w typie proporcji płetw, zachowania względem innych ryb w akwarium, wielkości, itp.

Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli to w czymś pomoże to moje akwarium:
Litraż - 126l, dno 80x35
Temperatura - 26-8 stopni
Oświetlenie - standardowe
Roślinność - rośliny wysokie (nadwódka, nurzaniec, strzałka delikatna, rogatek, itp.) i haszczyste na tylnej szybie i 1/3 lewej strony
Obsada - 4xsamiczka bojownika, 6xpiskorek kuhli, 10-20-kilka molinezji czarnych dość małych, zbrojnik zwyczajny około 6-7cm (większy raczej nie urośnie, ale prawdopodobnie dostanę jeszcze jednego delikatnie większego)
Podłoże - tam, gdzie rośliny żwir różnej granulacji, obszar od połowy głębokości na jakieś 2/3 długości drobniutki piach z korzeniami i kawałkami cynamonu, planuję gdzieś wkomponować liście ketapangu
Martwe ozdoby - zamek i korzeń ceramiczny w naturalnych kolorach, kilka grubych gałęzi, mogę dołożyć kokosy ukryte w roślinach lub inne ozdoby, jak uporam się, to będę też mieć dość duże, rozgałęzione drewno
Inne parametry - nie mierzę, woda tylko kranowa, parametry podawane na stronie wodociągu w okolicach neutralnych, nawożę jedynie kulkami torfowymi
Start akwarium - około rok temu, latem był restart z zachowaniem sprzętu, żwiru, i 50% wody

Z góry dziękuję za pomoc

luki2323

Wysłany: Nie Mar 06, 2016 10:50 pm   

1. Nie.
2.1+2 to minimum dla tych pielęgniczek.Samce są bardzo agresywne i natarczywe.
3. Zostawić w ogólnym akwa i same zostaną wybite.Chyba że jakaś z samic naprawdę się postara ale to i tak mało potomstwa przetrwa.
4.Korzenie liście opadłe na dno, piasek i kwaśna i miękka woda.
5. Kakadu są dość agresywne i wytrzymałe.Nie wiem jakie masz warunki w baniaku ale lepiej się zastanów.Samce potrafią być naprawdę upierdliwe dla innych ryb a w czasie tarła samice to mali mordercy :)

Leszek.G 

Wysłany: Czw Mar 10, 2016 8:18 pm   

1 - dlaczego nie ? U mnie i samiczki i samiec nie ganiają nawet dwu centymetrowych gupików
2 - mój samiec to musi być totalna ciapa bo przegania tylko i wyłącznie jedną rybkę - zmienniaka wielobarwnego - mieczyki i gupiki, cierniooczki totalnie ignoruje - samice tak samo - teraz jedna z samiczek pilnuje kolejny raz ikry więc jak zbrojniki jej nie zjedzą to może zaobserwuję zupełnie inne zachowanie ;)
3 - fakt, jak jedna wyprowadzi młode to druga je postara się zjeść, tak samo samiec będzie polował na młode
4 - już napisano
5 - trzeba dobrze obejrzeć pod względem deformacji płetw, kręgosłupa itp.

tombo77

Wysłany: Pon Mar 14, 2016 9:40 pm   

Bettainblue napisał/a:
podobno dość spokojne i wytrzymałe.
wtrzymałe tak, spokojnie nie.
Leszek.G napisał/a:
1 - dlaczego nie ? U mnie i samiczki i samiec nie ganiają nawet dwóch centymetrowych gupików
z dwóch powodów. Po pierwsze to kompletnie inny biotop i wymagania, a po drugie to kakadu zrobi porządek z bojownikami.
2.Układ 1-2 jak najbardziej ale już i tak w akwa masz za dużo ryb.
3.Kakadu trą się dość łatwo ale przy tej obsadzie nie utrzymasz narybku.

Ogólnie to odradzam ci zakup już czegokolwiek z ryb do tego baniaka

Odpowiedz do tematu