Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Borelli i towarzystwo
Autor Wiadomość
renkloda 
renkloda

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 7:50 pm   Borelli i towarzystwo

Witam forumowicze. Od dłuższego czasu czytam to forum i korzystam z Waszych rad. Teraz proszę o rozstrzygnięcie takiego dylematu.
Mam akwarium 160l. Woda kranowa ph7. Twardość węglanowa 9 stopni. Temperatura około 25stopni. W akwarium pływa stado brzanek sumatrzańskich 20sztuk i 5 tęczanek neonowych. Wreszcie udało mi się wypatrzeć w sklepie pielęgniczkę borelli. Czy mogę dołożyć parkę tych wdzięcznych rybek do powyższej obsady. Wiem, że geograficznie to nie bardzo, ale chodzi mi o pokojową egzystencję. Czy brzanki nie zamęczą borelek? Proszę o poradę doświadczonych kolegów.

Gregory 

Wysłany: Pią Lut 06, 2015 7:55 am   

Witaj na forum:) Przedewszystkim nie te parametry wody. Woda jest zdecydowanie za twarda. Do hodowli apisto potrzebujesz wody RO. Poczytaj jak obniżyć pH. Co prawda nie widziałem połączenia brzanek z apisto i jakoś tego osobiście nie widzę, ale to tylko moje subiektywne zdanie ;) Masz tutaj ciekawy artykuł, wraz z parametrami wody: http://www.apisto.pl/inde...otopy&Itemid=11

Tomek B. 

Wysłany: Pią Lut 06, 2015 2:57 pm   

Gregory napisał/a:
Witaj na forum:) Przedewszystkim nie te parametry wody. Woda jest zdecydowanie za twarda. Do hodowli apisto potrzebujesz wody RO. Poczytaj jak obniżyć pH. Co prawda nie widziałem połączenia brzanek z apisto i jakoś tego osobiście nie widzę, ale to tylko moje subiektywne zdanie ;) Masz tutaj ciekawy artykuł, wraz z parametrami wody: http://www.apisto.pl/inde...otopy&Itemid=11

Woda - krótko mówiąc bzdura. Znakomita woda dla A. borelli, będą podchodziły do tarła i wyprowadzały młode. Pod warunkiem, że wyeksmitujesz brzanki i tęczanki. Rzeczywiście połączenie kiepskie.

polak.krk 

Wysłany: Pon Lut 09, 2015 1:05 pm   

Teczanki od biedy ujda ale brzanki juz nie. Musisz z czegos zrezygnowac a wode masz dla nich ok jesli wczesniej nie plywaly w kwasnej.

Odpowiedz do tematu