Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[112] moje mała podwodna dżungla
Autor Wiadomość
em 

Wysłany: Śro Paź 09, 2013 11:37 pm   [112] moje mała podwodna dżungla

Powoli wygląda to tak jak sobie wymyśliłem ;)

wymiary:
80x40x35 wysokość, szkło 6mm guardian

technika:
filtr HMF narożny (gąbka 5 cm, głowica AquaEl turbo 350)
grzałka 100W
oświetlenie 10 modułów LED samsung (w sumie 25W)
pokrywa DIY

parametry wody:
pH 6,6; GH 3; KH 1

aktualna obsada:
1+1 A. agassizi + 1 maluch

towarzystwo:
1+1 Aphyosemion australe, 4x Otocinclus affinis, 4x Corydoras panda, 10x Paracheirodon innesi, 9x Nannostomus beckfordi, 1x Crossocheilus siamensis (dostałem jako beckforda z pozostałymi 9szt, wszystkie były małe i nie rozpoznałem w worku :/)

podłoże
piasek do piaskownic z OBI

rośliny
echinodorus, microzorium pteropus, windelov, narrow, cryptocoryne wendtii, limnobium

zdjęcie ogólne

Bardzo podoba mi się HMF. Po pierwsze wszystkie urządzenia (pompa, grzałka, termometr) są za gąbką. Po drugie podmianki wody to rewelacja, gąbki nie trzeba czyścić, nie zapycha się, głowica jest na tyle nisko że nie muszę wyłączać filtra przy spuszczaniu wody, wsadzam lejek z butelki za gąbkę i mogę przelewać świeżą wodę nawet z wiaderka :) całość zajmuje niecałe 10 min. Po trzecie nie wygląda to tak źle jak czasami piszą w sieci, można łatwo zasłonić korzeniem/kokosem/roślinką.
Ostatnio zmieniony przez em Czw Sty 30, 2014 10:40 pm, w całości zmieniany 6 razy  

ziemian 

Wysłany: Czw Paź 10, 2013 11:31 am   

Naprawdę fajnie Ci to wyszło ;)

Tylko daj czarne tło i wtedy tej gąbki już całkowicie nie będzie widać bo zleje się z tłem ;)

Akwarium naprawdę super pod jakieś dzikuski ;)

Podaj jeszcze twardości jakie masz

em 

Wysłany: Pią Paź 11, 2013 6:54 pm   

Dzięki, sam jestem pozytywnie zaskoczony efektem końcowym ;) Nawet Żona po 2 miesięcznym suszeniu głowy jaki to jestem taki czy owaki i po co mi to wszystko co chwilę mówi że jej też się podoba :mrgreen:

Dziś zmierzyłem paramety, testy ZOOLEK.
ph 6.8-7.0; gh 6; kh 4

Minusem tego akwa jest to że teraz nie mogę się zdecydować co ma w nim pływać. Za dużo pielęgniczek mi się podoba ;) ale najpierw muszę znaleźć nowy dom dla moich Macmasterek.

Gregory 

Wysłany: Pią Paź 11, 2013 7:24 pm   em A. Macmasteri

Zjedź jeszcze z pH tak między 5.5 w maxie do 6.0 kH i gH najlepiej jakby wynosiło 0. A swoją drogą, faktycznie, bardzo ładnie urządzony zbiornik:)

em 

Wysłany: Pią Paź 18, 2013 8:05 pm   

wczoraj akwa przeszło małą reorganizację. Musiałem wyciągnąć wszystkie korzenie żeby złapać macmasterki ... a później wszystko poukładać od nowa.

nowi mieszkańcy:

samiczka mi się ciągle chowa, zdj wstawię jak ją złapię

i kolejni, nie mogłem się powstrzymać :)

tomaj999 

Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:54 pm   

Wygląda extra, robi wrażenie większego niż jest w rzeczywistości.

em 

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 10:25 pm   

Akwa już trochę zarosło. Mała aktualizacja

i maluch. 1 się uchował.

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 11:06 pm   

Bardzo ładne A. agassizii :)
Mam sentyment do tych ryb.

Było: A.0+, A.52+/-, A.80+, A.87+, A.89+, A.100+, A.101+, A.105+, A.106+, A.110+, A.120+/-, A.122+/-, A.126+/-, A.128-, A.148-, A.163+, A.164+, A.174-, A.175+/-, A.180+, A.182+/-, A.183+, A.186-, A.188+, A.189+, A.190+/-, A.198+, A.200[hodowlane+, "Blue fins"+], A.204+, A.207-, A.208+, A.209+, A.211["Peru Blue"+, "Shishita"+/-, "Shushupi"+, hodowlane+], A.218+, A.218 "Rio Tigre"+, A.231+, A.234["White Seam"+, "Pastel"+/-, "Flamenco"+, Brasil+, hodowlane+], A.243+/-, A.thomasi+, B.opercularis+, C.maronii+, D.filamentosus+, D.maculatus-, I. adoketa-, L.curviceps+, L.dorsigera+, M.ramirezi+ (EB-), N.anomala+, N.taenia+, N.transvestitus+, P.pulcher+, P.subocellatus "Matadi"+, P.taeniatus+, P. taeniatus DEHANE/NYONG+/-, T.candidi+.

(-) brak powodzeń w hodowli (+) rozmnożone i odchowane (+/-) rozmnożone

RosomakPL 

Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:15 pm   

Jest ładnie em :) Tą wodę koloryzujesz torfem ? Bo lekko brązowa się wydaje na zdjęciach. Ja bym tu widział Betta Coccina, dodać jeszcze liści przyciemnić wodę i dla nich to raj :D

polak.krk 

Wysłany: Sob Lut 01, 2014 1:29 am   

Swietnie to limnobium. Duzo musisz usuwac czy nie rosnie bardzo szybko?

em 

Wysłany: Sob Lut 01, 2014 9:54 pm   

K-Pon napisał/a:
Bardzo ładne A. agassizii

dzięki, mnie też się szalenie podobają :) zawsze chciałem je mieć, poprzednia 63l była trochę za mała, pływają już u mnie 3 miesiące i dalej zachwycają

RosomakPL napisał/a:
Tą wodę koloryzujesz torfem ?

kolorek wodzie nadają szyszki olchy, torfianka ma bardziej żółty kolor, co średnio mi się podoba więc co jakiś czas wrzucam kilka szyszek, na szczęście mam ich pod dostatkiem

polak.krk napisał/a:
Duzo musisz usuwac czy nie rosnie bardzo szybko?

ta roślina rośnie jak szalona, dostałem 2 roślinki wielkości guzika jakieś 3 miesiące temu i wyrzuciłem już 2 miski, fakt, na początku dawałem easy carbo ale wydawało mi się że tylko ona to wciąga i przestałem. Trudno kontrolować jej ilość żeby nie zniszczyć ułożenia jej korzeni, które wyglądają bardzo atrakcyjnie, dlatego ostatnio wyciągnąłem wszystko i zostawiłem tylko 2 małe roślinki i znowu jest jej pełno

polak.krk 

Wysłany: Pon Lut 03, 2014 4:18 am   

Mialem z nia i pistia podobnie. :) Cala tafla zakryta. :) Ladne akwa. Fajny klimat, rybom sprzyja.

thaz 
thaz

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 9:58 pm   

No, teraz jest naprawdę super.
Eh... aż by się chciało kolejne postawić dla apisto!

em 

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 2:07 pm   

taka miła niespodzianka była w weekend...

Pan i władca...

młody samczyk, jedyny ocalały z poprzedniego tarła

Jak się komuś podoba, chętnie sprzedam lub zamienię na A. bitaeniata, A. baenschi

thaz 
thaz

Wysłany: Wto Mar 25, 2014 9:42 pm   

Ładne akwarium, ładne ryby ale microsorium Ci zgniło :P

em 

Wysłany: Śro Mar 26, 2014 12:07 pm   

to nie gnicie tylko glony które mnie nawiedziły, teraz już sytuacja jest opanowana, duża podmianka, wycięcie zaglonionych liści, i easy carbo na szczęście pomogły, microsorium ładnie się odrodziło i jest już całkiem okazałe.

Na nieszczęście -- wszystkie maluchy zniknęły. Chyba stały się posiłkiem pozostałej obsady, bo raczej z głodu nie padły -- po raz pierwszy chciałem spróbować odchować młode i karmiłem narybek.

Choć to może i dobrze bo ze sprzedażą jak widać jest kłopot. Nikt nie chce A. agassizi. A taka ładna rybka

polak.krk 

Wysłany: Czw Mar 27, 2014 1:02 pm   

Ja chce i tyle w temacie. :mrgreen: Slabo sie oglaszasz jak widac i tyle.
Maluchy mogly zniknac bo grzebales w akwa. U mnie tak bylo ze samica zjadla jak tez wycinalem rosliny..

em 

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 9:33 am   

polak.krk jak jesteś zainteresowany to szczegóły możemy dogadać na PW :) rzeczywiście z reklamą było kiepsko.

Co do małych to może masz rację bo samicy się strasznie nie podobała ta rurka którą podawałem banana worms maluchom. Tyle, że raczej nie ma jak podać pokarmu w pobliże przecinków nie używając jej.

polak.krk 

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 10:21 pm   

Ja pisalem o wycince roslin a nie karmieniu. :)
Niestety mieszkam prawie w Afryce wiec ciezko z wysylka. :mad:

trybi 
Depeches

Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 10:26 pm   

Śliczne akwa :grin:
Jeżeli nie masz nic przeciwko to chętnie "zapożyczę" parę rzeczy od Ciebie :cool:
Powiedz jakie dawałeś ledy - zimne/ciepłe - jeżeli mieszałeś to jak? Mam trochę tych modułów i zastanawiam się nad zmianą. Jesteś zadowolony?
Czy rośliny czymś nawozisz? Podajesz tylko easy carbo?
Jakie masz limnobium? Jest rozłogowe i gąbczaste, nie wiem które mam kupić :sad:

em 

Wysłany: Śro Kwi 09, 2014 1:16 pm   

trybi napisał/a:
Śliczne akwa

Dzięki :)

trybi napisał/a:
Powiedz jakie dawałeś ledy - zimne/ciepłe - jeżeli mieszałeś to jak? Mam trochę tych modułów i zastanawiam się nad zmianą. Jesteś zadowolony?

Moduły są fajne jestem z nich bardzo zadowolony, moje są takie: Moduł 4 LED 5630 IP65 170 lm, barwa biała zimna. U samej góry pierwsze zdjęcie akwa jest z normalną kranówą (takie jasne), na kolejnych woda jest już barwiona przez torf/szyszki olchy. Rośliny mam mało wymagające (aktualnie microsorium 3 gat., cryptocoryne wenditii green, mech jawajski i limnobium) i super rosną przy takim oświetleniu, nie wiem jak będzie z roślinami bardziej światłolubnymi. Poza tym są bardzo cienkie i można je fajnie przykleić do pokrywy/przykrywki akwarium. Rozmieszczenie mam takie jak w tym ==> http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=10368 temacie. Ostatnio zauważyłem że na jednym module mi 2 diody nie świecą, ten moduł jest cały czas "ochlapywany" przez bąbelki z napowietrzacza, poza tym wszystko jest ok.

trybi napisał/a:
Czy rośliny czymś nawozisz? Podajesz tylko easy carbo?

teraz już nic nie podaję tylko podmieniam wodę 1 w tyg. 15 litrów na torfiankę. Na początku podawałem Easy Carbo żeby był szybszy wzrost roślin i glonów nie było (choć i tak okrzemki i nitki się pojawiły). Odkąd mam limnobium które dość szybko rośnie nie mam kłopotów z glonami. W ogóle fajnie się wszystko ustabilizowało brak jakichkolwiek nitek, kropek na szybach (ostatnio je przecierałem ze 2 miesiące temu) :)

trybi napisał/a:
Jakie masz limnobium? Jest rozłogowe i gąbczaste, nie wiem które mam kupić

ja taż nie wiem :) dostałem je w prezencie z rybami. Jakbyś chciał mogę wysłać.

trybi 
Depeches

Wysłany: Śro Kwi 09, 2014 2:03 pm   

Dzięki za odpowiedź - wyczerpująca :grin:
Echinodorus nie wytrzymał?
Co do wysyłki - daj namiary na PW gdzie i ile przelać za wysyłkę, potem dam Ci adres do wysyłki - super że jest taka opcja :mrgreen:

em 

Wysłany: Śro Kwi 09, 2014 10:35 pm   

trybi napisał/a:
Echinodorus nie wytrzymał?

wytrzymał, a nawet urósł za duży i musiałem sprzedać :)

Odpowiedz do tematu