Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kakadu - Opieka Parki
Autor Wiadomość
Fan_Kakadu

Wysłany: Wto Paź 01, 2013 12:22 pm   Kakadu - Opieka Parki

Witam nie jestem jakimś laikiem w temacie Kakadu od 4 lat hoduje a od 3,5 roku rozmnażam. Niestety po zmianie mieszkania i litrażu z 240 ( 3 samice + 1 samic ) na 112 ( 2 samice / obecnie jedna która przeżyła walkę / + 1 samiec )(oraz ok 8 sztuk narybku ok0,5-0,7cm). Jest to już któreś z kolei tarło tych okazów ale pierwszy raz spotkałem się z takim zachowaniem. Para zajmuję się wspólnie narybkiem tak jak ma to miejsce np u Barwniaków czy Ramirezów. Samica nie odgania samca, samiec nawet łapie w pysk maluchy i do stada. Jestem w takim szoku bo popytałem tu i tam i nikt sam się z tym nie spotkał. Może ktoś z Was może coś więcej mi na ten temat powiedziec.

zxsw 
Darek

Wysłany: Czw Paź 03, 2013 8:54 pm   

Miałem podobną sytuację. Rozmnożyłem je w małym 40 litrowym akwarium, samiec starał się unikać samiczki z małymi, ale w takim małym akwa to ciężko się unikać. Samica go odganiała, ale nie natarczywie, częściej starała się być pomiędzy nim a gromadką. Kilka razy brał maluchy do pyska i podrzucał do gromadki, pierwszy raz jak to ujrzałem to myślałem, że pożera maluchy, ale nic z tych rzeczy. Troskliwy tatuś :grin: Niestety już go nie ma.

Fan_Kakadu

Wysłany: Pią Paź 04, 2013 12:51 pm   

No to moje chyba z 10 tarło tej parki. I zawszę się dziwię bo oboje rodzice mają bardzo jaskrawe pomarańczowe ubarwienie a maluchy nawet jak już podrosną to są złote nawet samce mają dziwnie zółte grzbiety.

polak.krk 

Wysłany: Pią Paź 04, 2013 9:07 pm   

Normalne. Genetyka. Dzikie sa wlasnie bardziej zolte niz pomaranczowe i czerwone. :)

marlowe

Wysłany: Śro Sty 21, 2015 10:56 am   

u mnie samiczka opiekuje się młodymi, samiec olewa sprawę. Mam inne pytanie, ile od wyklucia trwa opieka Kakadu nad młodymi? Mniej więcej?

Marhord 

Wysłany: Śro Cze 08, 2016 10:02 am   

Moja para kakadu podeszła już po raz trzeci do tarła i znowu nic z tego :sad: trzy dni samica zacięcie pilnuje gniazda, a kolejnego już pływa po całym akwarium. Dziwi mnie to bo wbrew ogółowi za pierwszym razem się udało i pływało aż 5 szt. narybku :mrgreen: jednak nie byłem do tego przygotowany - za duża obsada i brak pokarmu dla tak małego wylęgu, a teraz obsada zredukowana do minimum i własna hodowla nicieni mikro czeka, a tu znowu porażka. Czy wszystkie południowoamerykańskie pielęgniczki zjadają swoją ikrę czy tylko kakadu są wyjątkiem?

mimo12 

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 5:13 pm   

Miałem podobny problem z akarami cętkowanymi. Cztery tarła, cztery razy ikra znika, a wcześniej rodzice nie umieli się nią dobrze zająć- powoli usuwali pleśniejące ziarna i zarażały się kolejne( ale nie wszystkie). Także są inne pielęgniczki z problemami. :/ Może to kwestia parametrów, w tym temperatury?

Odpowiedz do tematu