Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie rośliny do pielęgnic ramireza?
Autor Wiadomość
ibrachim12 
ibrachim12

Wysłany: Śro Sie 20, 2014 1:23 am   Jakie rośliny do pielęgnic ramireza?

Zakładam akwarium z Pielęgnicami ramireza (54l- parka). podłoże: piasek, oświetlenie świetlówka 15w, wymiary akwa. 60x30x30, filtr: fluval 2plus, grzałka 50w, parametry wody: ph 5-7 gh 5-12 temperatura 24-30*C (mam filtr RO3) Jakie rośliny byłyby dobre do takiego akwarium?

Ps. Mam dużo korzeni i kamieni.

em 

Wysłany: Śro Sie 20, 2014 9:02 am   

jak masz dużo korzeni może warto się zastanowić nad roślinami których się nie sadzi w podłożu tylko "zaczepia" na np. korzeniach czy kamieniach jak np. microsorium czy wąkrotka, czy jakiś mech. Mają małe wymagania i wyglądają bardzo dekoracyjnie.

moim zdaniem kwestia roślin jest taka że możesz je sobie dobrać takie jakie ci się podobają i będą rosły w warunkach które im zapewnisz (15w to niewiele). Chyba że chcesz mieć akwarium typowo biotopowe.

wisłok 
wisłok

Wysłany: Śro Sie 20, 2014 12:04 pm   

Proponowane wyżej rośliny należą do tych którym trzeba mocno pomóc by padły. Ale gdybyś chciał pójść odrobinę w stronę biotopu proponuje np. wywłócznik z mato grosso i żabienice amazońską. Z kulkami gliniano-torfowymi pod korzeniami powinny dać radę.
Ostatnio zmieniony przez gan Śro Sie 20, 2014 3:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  

mblst

Wysłany: Pon Gru 22, 2014 1:54 pm   

Ja mam u siebie żabienice amazońską i jest ok, ładnie sobie rośnie:)

rkmbl

Wysłany: Śro Sty 07, 2015 9:12 am   

A mi właśnie padła żabienica amazońska.. Nie mam pojęcia czemu..

thaz 
thaz

Wysłany: Śro Sty 07, 2015 8:59 pm   

rkmbl napisał/a:
A mi właśnie padła żabienica amazońska.. Nie mam pojęcia czemu..

Masz za małe światło. Dołóż jeszcze 15W a rozrośnie się jak chwast.

MarzenaF

Wysłany: Śro Sie 19, 2015 3:33 pm   

Mi też padła a mam 30 W

V_i 
V_i

Wysłany: Wto Lis 10, 2015 2:05 pm   

Jeśli chodzi o oświetlenie to oprócz watów ważna jest też barwa świetlówki - najlepsza to taka, która imituje światło dzienne. Co do roślin o najniższych wymaganiach to dobrze sprawdzają się microsoria, mchy, zwartki, moczarki, aubiasy. Osobiście obecnie (z lenistwa ;) ) mam raptem 0,32 W/L (światło dzienne) i bardzo ładnie też rośnie ludwiga, rogatek, blyxa japonica i żabienica amazońsa. Warto jednak pomyśleć o delikatnym nawożeniu, chociaż potas i węgiel w płynie na początek, a może okazać się,że nic więcej nie trzeba.

Co do żabienicy amazońskiej to jest to roślina wodno-lądowa, często hodowana w uprawie nadwodnej i takie głównie trafiają do naszych zoologów. Po wsadzeniu jej do akwarium musi się "przestawić" na uprawę wodną co często skutkuje tym,że całkowicie zmarnieje. Nie warto jej wtedy pochopnie wyrzucać bo może okazać się,że za chwile zacznie wypuszczać nowe, młode listki. To jedna kwestia co do żabienic. Druga to to,że to rośliny o mocno rozwiniętych korzeniach i to z nich głównie obierają składniki odżywcze. Można im pomóc w uprawie i zastosować nawozy podkorzeniowe, osobiście polecam i stosuje kulki G-T - koszt niewielki, a różnica widoczna gołym okiem.

Odpowiedz do tematu