Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy będą ... ?
Autor Wiadomość
Polaris

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 2:18 pm   Czy będą ... ?

Witam.
Zauważyłem, że samica kakadu od jednego dnia przebywa ciągle w kokosie, wypływa co kilka min. na chwileczke poza kokos, stroszy się i jak podpłynie jakaś ryba to ją odgania, a nawet atakuje, chodź jest nie wiele większa od kirysków pand.
Czy to może jest znak, że będą młode ?
Co do samca to jakoś nie zauważyłem innego zachowania, pływa jak zawsze bez sensu i atakuje rzęsę wodną.
Wiem, że nie mam co liczyć na odchów młodych przy mojej obsadzie ( neony i kiryski ), lecz chciałbym doznać tego jak inni piszą, pięknego przeżycia.

Po krótkich obserwacjach, były dwa przypadki gdy samiec przepływał niedaleko kokosa, samica wypłynęła i zaczęła się wyginać, tak jakby chciała mu pokazać brzuch, a samiec zaczął się stroszyć i normalnie wyglądało to jakby magnes :D bez ruchu samiec zbliżył się do samicy, po czym samica popłynęła do kokosa.

Samiczka jest bardzo agresywna, jeden kirysek za blisko podpłynął, praktycznie pod samo wejście, ta go chyba dziubła, że kirysek się nieźle obsrał i wylądował na końcu akwarium.

ziemian 

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 4:36 pm   

Tak to ewidentny znak że w kokosie ma ikrę czy tam już larwy ;)

Poczekaj jeszcze dzień może 2 i obserwuj to miejsce, powinna wypłynąć z przecinakami na dniach ;)

Polaris

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 5:24 pm   

Tyle chciałem wiedzieć, dzięki.
Szczerze to bardzo jestem zadowolony, nie spodziewałem się, że samica może być tak agresywna do innych ryb, mniejsza z neonami bo ogólnie neony u mnie nie pływają przy dnie, gorzej z kiryskami.
Nie dawno karmiłem ryby, po skończeniu samica zrobiła się jeszcze bardziej agresywna, ciągle ma wysuniętą główkę z kokosa i ino jak coś jej myknie to od razu atakuje i kiryski teraz nie mają łatwego życia.

Lecz po opiniach, przeczytaniu kilku tematów, zapewne przy takiej obsadzie nie uda mi się odchować młodych.

ziemian 

Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 7:49 pm   

Samica potrafi być tak agresywna że może Ci nawet zabić kiryska ;)

Nigdy nie mów nie, możesz odchować kilka młodych bo same się gdzieś skitrają i przeżyją ;)

Polaris

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 6:25 pm   

Już mija czwarty dzień odkąd ja zauważyłem, że ciągle wpływa do kokosa.
Zauważyłem, że odgania ryby już z dalsza, na początku jedynie gdy podpłynęła, teraz już większy rewir pilnuję.

Zauważyłem jeszcze, że samiczka zrobiła się bardziej żółta, może to i dziwne lecz tak jest, niestety jeszcze przecinaków nie widać.

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:14 pm   

Spokojnie :D Cierpliwości :D 7-10 dni dni...

GAN

Polaris

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 8:06 pm   

Dziś po porworcie zauważyłem, że samiczka odpuściła sobie pilnowanie kokosu.
Nie jestem wstanie powiedzieć, czy młode zjadły inne ryby, po czym gdy wypłynęły z kokosa ( i czy w ogóle wypłynęły ) czy matka je zjadła.
Niestety nie doczekałem się tego widoku :(

OTTO 

Wysłany: Pon Lip 20, 2015 8:57 pm   

Jestem w podobnej sytuacji, kupiłem samca i dwie samice Kakadu i już na drugi dzień dobrała się para, nie wiem co się stało z drugą samicą- nie ma jej.
Po 3 dniach od zakupu rym jest biała ikra przyczepione do lignitu od doły, oczywiście samiczka siedzi pod lignitem i odgania wszystkich, martwi mnie jednak że nic nie je i chyba schudła, żeby tylko nie padła z tej miłości macierzyńskiej ? :neutral:
Teraz takie pytanie, bo w zbiorniku (240 l ) mocno zarośniętym są jeszcze jedna neonka jeden kardynałek i jedna bocja lohachata , rozumiem że przy tej obsadzie skromnej wprawdzie ale jednak czasem głodnej małe Kakadu raczej plagi nie stworzą ???
A jaką mam pewność, że gdy pozbędę się tych pojedynczych ryb i zostaną same Kakadu to czy nie pozjadają się na wzajem ?
Czy za jakiś czas ( i kiedy ) będę musiał je wszystkie odłowić i komuś oddać i zastawić tylko tą parkę ? I znów będą młode i znów je oddać i w ten sposób będę miał w zbiorniku 240 l dwie rybki ? :grin:

Witek 

Wysłany: Czw Lip 23, 2015 8:49 pm   

Mi w 60 udało się odchować Agassizi (co prawda 5 sztuk), przy 8 Simulansach i 9 bystrzyków amandy plus kiryski z 6-8 sztuk więc się da... akwa zarośnięte i dno zawalone to podstawa.

OTTO 

Wysłany: Czw Lip 23, 2015 8:53 pm   

A czy błędem jest podnoszenie korzenia i pokazywanie ciekawskim dzieciakom ikry ???

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Pon Lip 27, 2015 4:42 pm   

Samiczka może porzucić ikrę spłoszona lub częściej zjeść ikrę. Ale jak nie będziesz tego robił co chwilę, to mimo wszystko jest szansa :)

GAN

MarzenaF

Wysłany: Śro Sie 19, 2015 2:32 pm   

A dlaczego ikra jest zjadana?

OTTO 

Wysłany: Śro Sie 19, 2015 7:41 pm   

Ikra oczywiście zniknęła po 2 dniach , a narybku też nie było, więc chyba zjadły, od tego czasu nie złożyły ikry i chyba już mnie to szczęście nie spotka :(

Dodatkowo samiec nie chce jeść, samiczki coś tam podpłyną i dzióbną, ale widać gołym okiem że i one schudły, brzuchy robią się zapadnięte, samiec w zasadzie nic nie je :(

Nie mam szczęścia do rybek - żadnych :(

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 11:18 am   

MarzenaF napisał/a:
A dlaczego ikra jest zjadana?
Najprościej to chyba można wytłumaczyć tym, że kiedy samiczka jest zestresowana, to instynktownie "stwierdza", że w tych warunkach nie da się odchować potomstwa i zjadając ikrę próbuje odzyskać zasoby włożone w złożoną ikrę. Bardzo często zdarza się to u młodych samic - pierwsze 1-2 tarła są nieudane, potem zostają wzorowymi mamuśkami :-D

OTTO napisał/a:
Nie mam szczęścia do rybek - żadnych
Nie zniechęcaj się. Opieka nad zwierzakami często uczy pokory, ale postaraj się znaleźć przyczynę. Za ciepła/za zimna woda, za twarda, niewłaściwe pH, niewłaściwe oświetlenie, niewłaściwe towarzystwo. A może po prostu niewłaściwy pokarm.

GAN

OTTO 

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 11:51 am   

Głównie daję im suchy- płatki, granulatu nie chce jeść.
Raz w tygodniu daje im wodzień -mrożony

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 2:11 pm   

Ja zawsze unikałem suchych pokarmów. Mrożonki są OK. A jeśli masz możliwość - żywy pokarm z pewnego źródła.

GAN

OTTO 

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 6:29 pm   

Dziś kupiłem artemię -mrożoną, ale w poniedziałki są w tym sklepie żywe pokarmy, nie wiem w jakiej cenie i jak jest tego ilość, pewnie w woreczku.
Problem w tym że ja mam w zbiorniku tylko samca i dwie samice Kakadu i do tego jedną Bocję lohachatą.
Wodzień nie opada sam na dno, a Kakadu nie chcę podpływać pod lustro wody, suchego też nie chcą, ani granulatu.
Dlatego kupiłem im artemię, opada na dno, robi się trochę syfu, ale te gamonie żują ten pokarm i wypluwają.
Nie mam szczęścia do ryb, podobały mi się Ramirezy, kupiłem 4 szt i też nie jadły, teraz Kakadu, chyba nie mogę mieć pielęgniczek :oops:
ph mam 6,5, temperatura w tej chwili 25 stopni.
Myślałem nad dokupieniem jakiś rybek, ale nie mam pojęcia co dobrać do Kakadu ?
Może coś ławicowego żeby sprzątał pokarm przy lustrze ?

Witek 

Wysłany: Śro Sie 26, 2015 1:59 pm   

Dziwne, ja z moimi Agassizi nie mam takiego problemu, jedzą mrożonki (jedna kostka jest krojona na 6-8 porcji oczywiście) i mieszankę kilku suchych bardzo chętnie!
Ja ma Bystrzyki Amandy 8-9 sztuk(czy też pozimkowe jak w sklepach zowią), Neony simulansy 8 sztuk(te się strasznie chowają), a by wprowadzić życia pływa też kilka żyworódek Endlera i te chyba najlepiej będą Ci czyściły tafle z pokarmu (nie mnożą się tak jak głupiki, choć jak będziesz miał rośliny pływające populacja na pewno będzie rosła).
Jakie masz twardości? ale sądząc po ph nie jest źle...

OTTO 

Wysłany: Śro Sie 26, 2015 2:56 pm   

GH - 7
KH -6
Woda u nas bardzo miękka.

Nigdy nie lubiłem żyworódek a chyba najbardziej właśnie Gubików ;)
Myślałem nad Szczupieńczykiem, piękna ryba a też pływa przy tafli, wiem że z Afryki , ale potrzebuje te same parametry wody co Kakadu.

OTTO 

Wysłany: Pią Sie 28, 2015 1:38 pm   

Szczupieńczyków nigdzie nie mogłem dostać, jeszcze piękniejsze Proporczykowce wyskakują notorycznie z baniaka, a ja mam otwarty zbiornik,szukałem grzebałem w internecie, dzwoniłem po zoologicznych i nic, pojechałem w ciemne do małego starego ale i taniego zoologa i masz, od razu w oko wpadły mi Danio, ale takie różowe, kupiłem 10 szt po 2,20 zł i jestem bardzo zadowolony z tych wszystko jedzących i ruchliwych rybek, a Kakadu niech dalej siedzi w krzakach ;)

Tames 

Wysłany: Pią Lis 06, 2015 9:42 pm   

OTTO:"Głównie daję im suchy- płatki, granulatu nie chce jeść.
Raz w tygodniu daje im wodzień -mrożony"

Ja mam A.cacatuoides i spoko podchodzą do tarła. Ph od 6 do nawet 7. U mnie jedzą tylko mrożonki.

Apistogramma cacatuoides, Corydoras pygmaeus, Otocinclus affinis, Nannostomus marginatus

Odpowiedz do tematu