Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ramirezy _ mieszkanko ???
Autor Wiadomość
tomson93 
eloo

Wysłany: Czw Cze 28, 2007 2:46 pm   Ramirezy _ mieszkanko ???

Mam akwarium 120 l w którym sa ramirezy . lecz chciałbym im zrobić własny zbiornik poniewaz tam sie za dobrze nie czuja . i teraz takie pytanko mam zbiornik 20 l czy jest mozliwoś mieszkania tam 1 pary ramirezek o wielkości ok 3 cm ???? I czy moglibyście mi zaproponować jakie tam rosliny ???
Ostatnio zmieniony przez markus74 Sob Lip 14, 2007 8:26 am, w całości zmieniany 2 razy  

Lwiak 
curahee

Wysłany: Czw Cze 28, 2007 2:52 pm   

w 20 litrach nie poleca sie trzymania żadnych rybek więc i ja nie polecę włożenia tam parki ramirezek

napisz coś więcej o Twoich 130L (dodatkowa obsada, wystrój, ile tych ramirezek tam jest, oraz parametry wody), może nie jest aż tak tragicznie jak Ci się wydaje

w każdym razie do 20L ich nie wsadzaj

moje 126L z kakadu

tomson93 
eloo

Wysłany: Czw Cze 28, 2007 5:18 pm   odp

No więc tak ramirezki są 3 poza tym 2 skalary, 3 duże glonojady gurami i 3 kiryski spiżowe parametry wody są zgodne z wymaganiami ( spr. tydz temu ) posiadam filter uv więc woda jest czysta . jeden samczyk i samiczka są zdrowe i pełne życia a jedna samiczka smutna nic nie je od 3 dni zachowuje się dziwnie . Sam juz nie wiem .
Ostatnio zmieniony przez markus74 Czw Cze 28, 2007 7:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  

rafi201 

Wysłany: Czw Cze 28, 2007 10:35 pm   

tomson93 napisał/a:
poza tym 2 skalary, 3 duże glonojady gurami i 3 kiryski spiżowe

-towarzystwo rzeczywiście nie dla ramirezek (lepiej by bylo dostosowac dla nich ten zbiornik - 20 litrów absolutnie odpada)

tomson93 napisał/a:
parametry wody są zgodne z wymaganiami ( spr. tydz temu )

-to stwierdzenie o niczym nie informuje; podaj dokladne parametry wody (pH,kH,gH,NH3/NH4,NO2,NO3) - tym bardziej jezeli prosisz o pomoc w przypadku prawdopodobieństea choroby (wowczas wogole jak najwiecej wszelkich danych)

tomson93 napisał/a:
posiadam filter uv więc woda jest czysta

-może czysta mikrobiologicznie ale to nie wszystko (poza tym jeżeli sie nie mylę, stosowanie uv w wodzie z garbnikami i zwiazkami humusowymi mija sie z celem; zbytnia sterylnośc też nie koniecznie jest dobra)

Odpowiedz do tematu